Sanat

Caeli Sanat Koleksiyonu

Hotel Caeli’nin her metrekaresinde sanat var. Seçkin Pirim’in “Cennetin Kapısı” eseriyle sizi karşılayan otelimiz. New Yorklu hiperrealist sanatçı Carole A. Feuerman ve insan bedeni üzerinde çalıştığı eserleriyle ünlü Koreli sanatçı Seo Young Deok gibi bir çok eşsiz sanatçının çağdaş eserlerini, hem iç mekanda hem de Koşu Parkuru ve Heykel Bahçesi’nde keşfedebileceğiniz unutulmaz bir sanat deneyimi yaşatıyor.

Hotel Caeli’nin adeta bir açık hava sergisi olan Koşu Parkuru ve Heykel Bahçesi’ne haftanın her günü saat 16:30’da başlayan Sanat Koleksiyonu Gezisi ile daha ayrıntılı bir bakış kazanabilirsiniz. Konuklarımız için ücretsiz olan bu deneyimin bir parçası olmak için Misafir Hizmetleri’ne başvurmanızı rica ederiz.

GATE OF HEAVEN

Seçkin Pirim

“Kendimi cennette gibi hissediyorum!”

Seçkin Pirim, Hotel Caeli’de geçirdiği bir günün ardından hislerini böyle ifade etti ve bu ilhamla Hotel Caeli için “Cennet Kapısı” anlamına gelen “Gate Of Heaven” adlı etkileyici eseri tasarladı. Hotel Caeli’nin ev sahipliği yaptığı eserlerden yalnızca biri olan ve bağcılığın zorlu geçen ilk 100 yılını simgeleyen katmanlara sahip olan “Gate Of Heaven”nin gölgesinde ise bir şarap kadehi gizli..

Seçkin Pirim Kimdir?

1977, Ankara doğumlu heykeltıraş, eserlerinde katmanların minimal dilini ve geometrik formların çeşitlemelerini işler. Heykelleri çok konuşmadan ne anlatmak istediğini bilen varlıklar olarak tanımlıyor Pirim. Farklı malzemeleri derin bir hikayeden yola çıkarak formlara oturtan sanatçı, sanatsal fikirlerin somut ifadesini kullandığı çeşitli yöntemler ile ortaya çıkarır.

Gate Of Heaven